Vágjunk bele!
Érdeklődsz ajánlatunk iránt? Megoldást keresel a weblapodat érintő problémára? Hívj a (30) 991-5737 telefonszámon, vagy küldj üzenetet! – Néhány munkaórán belül felvesszük veled a kapcsolatot.
Tényleg megéri erre költeni?
IGEN!
Bizonyságul és megnyugtatásul álljon itt néhány olyan nemzetközi szakértő véleménye, akinek a vonatkozó írása a Google keresési eredmények első oldalán szerepel a Google ranking factors in 2019 keresésre.
Ha valaminek és valakiknek, hát ennek a véleménycsokornak biztosan lehet hinni. Az első oldalas Google megjelenéseik bizonyítják, hogy – a régi mondást kifordítva – ezeknek a susztereknek nem lyukas a cipőjük!
Nemzetközi szakértők véleménye a betöltési sebesség fontosságáról
- A Google 200 rangsoroló tényezője: a teljes lista (2019)
A – jelenleg már 210-es – lista 22-23. pontja is erről szól.
https://backlinko.com/google-ranking-factors - Top 7 rangsorolási jelzés: mi igazán fontos 2019-ben?
5. Optimalizáld sz oldalsebességet!
https://www.searchenginejournal.com/seo-guide/ranking-signals/ - A 10 alapvető SEO rangsoroló tényező, ami kell ahhoz, hogy 2019-ben első legyél
2. Oldalsebesség (a mobil oldalsebességet is beleértve)
https://optinmonster.com/seo-ranking-factors/ - TOP 10 Google rangsorolási tényező 2019-re
3. Oldalsebesség
https://www.bluecorona.com/blog/google-ranking-factors-2018 - A linkek szerepe Google rangsorolási faktorként: egy 2019-es tanulmány
Ez a cikk az oldal-szintű rangsorolási tényezőket nem tárgyalja.
https://moz.com/blog/2019-study-on-link-ranking - A végső kalauz a Google rangsorolási tényezőire vonatkozóan 2019-re
8. Oldalsebesség
https://blog.hubspot.com/marketing/google-ranking-algorithm-infographic - A Google 2019-es rangsorolási tényezőire vonatkozó útmutató 13 pontban
10. Webhelysebesség a felhasználó és a Google számára
https://seoexpertbrad.com/google-ranking-factors-2019/ - TOP 10 Google rangsorolási tényező 2019
5. Oldalsebesség
https://yellowheadinc.com/blog/google-ranking-factors/ - A 7 legfontosabb rangsoroló tényező 2019-ben
Ez az egyetlen olyan lista, ahova nem fért be (a 7 legfontosabb SEO tényező közé) az oldalbetöltések sebessége.
https://www.singlegrain.com/seo/seo-ranking-factors-2019/ - SEO rangsorolási tényezők 2019-re
5. Oldalsebesség
https://marketinginsidergroup.com/search-marketing/seo-ranking-factors-2019/
WordPress weboldal gyorsítása
A több másodperces betöltési idő a weboldalak elhagyásának fontos tényezője. Az átlagos felhasználónak – érthető módon – nincs türelme ahhoz az oldalhoz, amelynek betöltése túl sokáig tart, és indokoltan.
A weboldalad gyorsasága a honlapod értékesítési képessége és a Google keresési eredményekben való láthatósága szempontjából is hihetetlenül fontos.
Egy elgondolkodtató adat és annak következménye Neil Pateltől (aki a világ egyik legelismertebb online marketingese), a KISSmetrics webanalitikai rendszer mérései alapján:
Minden másodperc betöltési késlekedés 7%-kal növeli a weboldaladról informálódás nélkül visszafordulók arányát. Ezt forintosítva: Ha egy e-kereskedelmi webhely naponta 10 000 forint forgalmat csinál, az ügyfelek +1 másodperces betöltésre várakoztatása évente 250 000 forintba fáj a kieső értékesítés miatt. Ha 2 másodperccel lassabb a webhelyed, éves szinten fél milliót buksz rajta, és így tovább. (Eredetileg Neil Patel nem 10 ezerrel, hanem 100 ezerrel számolt, és forint helyett dollárban, de mi legyünk csak kispályások.)
Szóval tényleg minden másodperc számít!
A Google számára a tartalom minősége a leginkább kiemelt (de még mindig nehezen megfogható) értékelési szempont egy weboldal értékének meghatározásakor, a sebesség és a teljesítmény szintúgy fontos elemei a rangsorolásnak.
Miért lassú a WordPress-es weboldalad?
A WordPress igen jól összeállított, ugyanakkor meglehetősen összetett CMS (=Content Management System, magyarul tartalomkezelő rendszer). Önmagában gyors, de ez a gyorsaság semmibe vész, ha
- a megjelenítéshez olyan kinézetet (más néven témát) választunk, amely rosszul van megírva, vagy
- sok vagy rosszul megírt bővítményt használunk az óhajtott funkciók megvalósításához, vagy
- maga a megjelenítésre szánt tartalom túl terjedelmes.
Hogyan növelheted a webhelyed sebességét?
Nem értesz hozzá, de fontosnak tartod? Fordulj hozzánk!
Amennyiben elboldogulsz a WordPress bővítményekkel, és van időd a beállításokkal, mérésekkel és teszteléssel bíbelődni:
- Bemelegítésként kezdd azzal, hogy a GTmetrix.com ingyenes szolgáltatásával megméred a honlapod 2-3 fontos oldalán az asztali verzió optimalizáltságát, betöltési idejét és az adott oldalad méretét Mbyte-ban. A GTmetrix ajánlásai és útmutatása alapján tájékozódhatsz, konkrétan mit és elvileg hogyan érdemes optimalizálni.
- Mielőtt az optimalizálásba belefogsz, csinálj mentést! Erre három lehetőség kínálkozik:
- Ha van cPanel hozzáférésed és elegendő szabad helyed, akkor ezt ott a teljes tárhelyed vonatkozásában megteheted.
- Menthetsz célirányosan, a WordPress keretein belül – erre van pár olyan okos megoldás, mint a
- Szinte mindig érdemes optimalizálnod a képek méretét valamelyik kép optimalizáló WordPress bővítménnyel úgy, hogy az ne járjon együtt a képminőség látható romlásával. Ehhez a Smush vagy a ShortPixel kiváló eszköz.
- Telepíts egy cache kezelő, WordPress optimalizáló bővítményt! Erre a célra a szívósabbaknak a W3 Total Cache-t, tehetősebbnek a WP Rocket-et ajánlom. Ezeket addig tuningold, amíg a honlap már elég gyors, és ugyanakkor még tökéletesen működik…
- Ha a fenti optimalizálási lépések után még nem vagy elégedett az optimalizálás eredményével, akkor a GTmetrix által továbbra is jelzett problémák jellegétől függően érdemes további WordPress bővítményeket keresni és kipróbálni. Van, amikor maga a tárhely szolgáltatás is ludas a lassúságban.
- Az eddigi lépések valószínűleg honlapod mobil verziójára is jótékony hatással voltak, de azzal érdemes – és kell is – külön foglalkozni. Hiszen a Google a rangsorolásnál már nem az asztali gépes, hanem a mobilokon elővarázsolt tartalom alapján rangsorol! Ha eddig nem tetted meg, vizsgáld meg honlapod fontos oldalait a Google Page insights szolgáltatással is.
Az itt felmerülő problémák egyikének-másikának megoldásához már szinte bizonyosan szükséged lesz arra is, hogy bizonyos kódrészleteken is dolgozz. Némi előképzettséggel és gyakorlattal + a Google-ban történő elmélyült keresgéléssel szinte mindenhez található segítség a weben.
Amennyiben bárhol elakadsz a weboldal gyorsításával, még mindig érdemes szakemberhez fordulni. Például hozzánk.